Відповіді на популярні запитання
Децентралізація
Внесення змін до Конституції України у частині децентралізації влади з передачею повноважень місцевим радам, кардинально змінять життя всієї країни
ЩО ДАЄ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ
Місцеві вибори у жовтні 2020-го року та внесення змін до Конституції України у частині децентралізації влади з передачею повноважень місцевим радам, кардинально змінять життя всієї країни.

Децентралізація влади дасть можливість кожному громадянину особисто впливати на якість освіти, медицини, адміністративних та комунальних послуг, адже відповідальні за надання цих послуг працюватимуть не у закритих високих кабінетах, а безпосередньо поруч з людьми – в сільських, селищних, міських радах та їх виконкомах. Чиновник стане менеджером, якого громада найматиме на роботу за кошти платників податків. Він нестиме відповідальність за свою роботу і перебуватиме під контролем громади.

Багато років поспіль передача на місця владних повноважень декларувалася, але фактично гальмувалася. Київ не бажав так просто відмовлятися від жорсткої виконавчої вертикалі. І лише з обранням Володимира Зеленського процес децентралізації зрушив з місця.

ПЕРЕВАГИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
Всі адміністративні послуги – поруч з домом
Відповідно до нового адміністративно-територіального устрою країни Харківська область буде поділена на нові райони.

Всього їх буде 7: Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський і Чугуївський. Усі необхідні адміністративні послуги можна буде отримати, не виїжджаючи в районний центр, як це було раніше, адже ЦНАПи функціонуватимуть у кожній об'єднаній територіальній громаді (ОТГ). Зробити паспорт, зареєструватись за місцем проживання, отримати будь-яку виписку з реєстрів та кадастрів можна буде на території своєї громади.
ОТГ матимуть достатньо коштів для надання адміністративних послуг
На території Харківської області – 56 територіальних громад. Перед тим, як кожна з них сформувалася, в Мінрегіонрозвитку, її перевірили на фінансову спроможність.

Після адміністративної реформи всі громади перейдуть на прямі взаємовідносини з державним бюджетом. Кошти залишаться в громаді, адже 60% податків на фізичних осіб, місцеві податки і збори, освітня субвенція – це та основа, яка зробить ОТГ самостійними і потужними. Самі громади вирішуватимуть, на що витрачати кошти – освітлення вулиць, комфортні школи, спортивні майданчики та закупівля сучасного медичного обладнання.
Економія бюджету за рахунок скорочення кількості чиновників
Відсоток держслужбовців в Україні – один з найвищих у світі – після Казахстану та Білорусі. Зменшення кількості районів дозволить скоротити витрати на утримання апарату райдержадміністрацій в чотири рази.

Після впровадження реформи фактично всі питання, у тому числі й фінансові, вирішуватимуться в ОТГ, а повноваження районних рад депутати визначать окремим законопроектом, розробкою якого займаються народні депутати України від «Слуги народу».

Однак, це не означає, що гідні спеціалісти залишаться без роботи. У кожній громаді функціонуватимуть ЦНАПи та ради громад, де професіонали будуть на вагу золота.
Харківська область буде поділена на нові райони: Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський і Чугуївський.
Богодухівський район (з адміністративним центром у місті Богодухів) у складі територій Богодухівської міської, Валківської міської, Золочівської селищної, Коломацької селищної, Краснокутської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Ізюмський район (з адміністративним центром у місті Ізюм) у складі територій Балаклійської міської, Барвінківської міської, Борівської селищної, Донецької селищної, Ізюмської міської, Куньєвської сільської, Оскільської сільської, Савинської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Красноградський район (з адміністративним центром у місті Красноград) у складі територій Зачепилівської селищної, Кегичівської селищної, Красноградської міської, Наталинської сільської, Сахновщинської селищної, Старовірівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Куп'янський район (з адміністративним центром у місті Куп'янськ) у складі територій Великобурлуцької селищної, Вільхуватської сільської, Дворічанської селищної, Кіндрашівської сільської, Куп'янської міської, Курилівської сільської, Петропавлівської сільської, Шевченківської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Лозівський район (з адміністративним центром у місті Лозова) у складі територій Біляївської сільської, Близнюківської селищної, Лозівської міської, Олексіївської сільської, Первомайської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Харківський район (з адміністративним центром у місті Харків) у складі територій Безлюдівської селищної, Височанської селищної, Вільхівської сільської, Дергачівської міської, Липецької сільської, Люботинської міської, Малоданилівської селищної, Мереф'янської міської, Нововодолазької селищної, Південноміської міської, Пісочинської селищної, Роганської селищної, Солоницівської селищної, Харківської міської, Циркунівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Чугуївський район (з адміністративним центром у місті Чугуїв) у складі територій Вовчанської міської, Зміївської міської, Малинівської селищної, Новопокровської селищної, Печенізької селищної, Слобожанської селищної, Старосалтівської селищної, Чкаловської селищної, Чугуївської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Адреса:
Харків, вул. Суздальські ряди 12
МЕНЮ
КОНТАКТИ